Dr. Gürdal Ertek Kimdir?

Doç. Dr. Gürdal Ertek, BAE Üniversitesi’nde ögretim üyesidir. Daha öncesinde uzun yıllar Sabancı Üniversitesi’nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Kendisi ayrıca Singapur, Kuveyt, ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) çeşitli kurumlarda görev almıştır.

Dr. Ertek 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesini, 1996 yılında Georgia Institute of Technology (Atlanta, A.B.D.) Endüstri Sistem ve Mühendisliği fakültesinden yüksek lisans derecesini, 2001 yılında ise yine aynı bölümden doktora derecesini almıştır. Doktora tez konusu oyun teorisinin tedarik zincirinde uygulamaları olan Dr. Ertek’in başlıca araştırma alanları depolama lojistiği ve veri madenciliğidir;  bunların yanısıra endüstri mühendisliği metodolojilerinin farklı sektörlerde uygulanmasını konu alan çalışmaları mevcuttur.

1990 yılında ÖSS’de (Öğrenci Seçme Sınavı) 10. olması sebebiyle kazandığı BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) Bursu’nun yanısıra Hacı Ömer Sabancı Vakfı Bursu’na (1996) ve Fulbright Bursu’na (1995) layık görülen Dr. Ertek Sabancı Üniversitesi’nde bulunduğu 12 yıl içinde 1500’den fazla öğrenciye ders vermiş, 500’den fazla öğrenciye birebir danışman olarak proje yaptırmıştır.

Dr. Gürdal Ertek’in İnternet Sitesine buradan ulaşabilirsiniz.