Motivasyon Ekibi’nden Motivasyon Yöntemleri – Ödüllendirmek

Ödüllendirmek

1.    Öğrencinin başarılı projesinin internet üzerinden bir yayıncı tarafından basılı kitap haline getirilmesini sağlamak. Örneğin: lulu.com, wordclay.com, blurb.com gibi web siteleri üzerinden elektronik kitap gönderip belirli bir ücret karşılığında basılı kopyasının adresinize gönderilmesi sağlanabiliyor.

2.    Sadece seçilmiş öğrencilerin katılabileceği bir grup (klik/clique) ve haberleşme listesi (örneğin: mühendisgeyik adında bir mühendislik haberleşme listesi) oluşturulması ve yeni öğrencilerin bu gruba girebilmek için “kendilerini ispatlamaları” gerektiğini bilmeleri. Başarılı proje yaparak, derslerde iyi notlar alarak, önemli bazı görevleri başarıyla tamamlayarak kendini ispatlayan öğrenciler bu gruba dâhil olduklarında özel etkinliklere ücretsiz katılabilirler, ücretsiz özel ders / eğitim ya da destek alabilirler, haberleşme listesine e-ileti gönderebilirler.

3.    Grupanya.com, SehirFirsati.com gibi toplu satın alım sitelerinden grup satın alımı yaparak uygun fiyata sosyal etkinlikler düzenlemek.